درخت سبز

بررسی کوتاه درخت سبز

 

کهنسال‌ترین درخت لور یا انجیر همان انجیر معبد در جزیره درخت سبز کیش است و چیزی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد، این مدل  درخت در ابتدا تنه است، ولی با رشد درخت، شاخه های آن به سمت زمین آویزان می شوند و بعد از مدتی در آن فرو می روند که خود به تنه تبدیل می شوند. این روند آن قدر ادامه پیدا میکند تا یک درخت با چندین ساقه به هم پیچیده و پیوسته در داخل زمین بوجود بیاید.

شاخه های درخت سبز کیش  ، گره هایی با نخ یا پارچه دارد که در اول آن را به نوعی مقدس می نمایاند. گروهی از مردم اعتقاد دارند  که این درخت دارای  انرژی های خوبی است و به همین دلیل به خاطر برآورده شدن نیازشان نخ ها و پارچه‌هایی به شاخه‌های آن می‌بندند. مجموعه درخت سبز در همسایگی دو جاذبه مهم گردشگری کیش شهر تاریخی حریره و آب انبار واقع شده و دارای دو درب ورودی میباشد.

درختان لور یا انجیر معابد در دوره ایلخانی و تیموری به جزیره وارد  شده اند، این درختان از هند و چین به کیش، قشم و نوار ساحلی خلیج فارس وارد و در بیشتر مناطق قدیمی تر کیش کاشته شدند. سرسبزی محوطه ، آلاچیق ها و نرده‌های چوبی و پیاده‌روهای این مجموعه، باربیکیو ها و صندلیهایی با طراحی جالب این مجموعه را زیبا ساخته است.

بعضی از اطلاعات مهم درباره درخت سبز

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین آسمان پرستاره کیش

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری آسمان پرستاره کیش