کلبور هور کیش

بررسی کوتاه کلبور هور کیش

در غربی ترین نقطه کیش دماغه ای به نام کلبه هور قرار گرفته است .

بستر این دماغه صخره ای است و آب های زلال در این قسمت از جزیره باعث میشوند گردشگران زیادی که علاقه به انواع آبزیان،لاک پشت ها،صدف ها و مرجان ها دارند میتوانند برای غواصی به این منطقه بیایند و از محیط زیبا و دلنشین کلبه هور لذت ببرند .این منطقه در شب سکوتی آرامش بخش و فراموش نشدنی به همراه صدای امواج دریا برای مسافرین به همراه دارد .

هور به معنای فضای بین 2 صخره است که آب در آنجا آرام می گیرد وجود کلبه برای ماهیگیران در زمان های قدیم باعث انتخاب این اسم یعنی کلبه هور شده است.

اگر برای غواصی به کلبه هور رفتید خیلی مواظب باشید چون که عمق آب های اطراف کلبه هور از شمال به جنوب تا 8 متر هم میرسد در نتیجه بهتر است برای غواصی از مربیان خوب استفاده کنید .

یکی دیگر از جاذبه های کلبه هور وجود غار کوچکی است به طول 5 متر در ساحل جنوبی که عبور از آن در زمان مد بسیار زیبا و لذت بخش است .یکی از چیزهایی که از همه بیشتر نظر گردشگران را در این منطقه به خود جلب میکند آب آشامیدنی این منطقه است که با بالا کشیدن آب شور دریا از اعماق زمین توسط نیروی باد و شیرین کردن آن توسط انرژی خورشیدی است.

آبگرمکن خورشیدی کیش و انواع اجاق های خورشیدی از دیگر چیزهایی هست که برای دیدن گردشگران به نمایش گذاشته شده است .

در این منطقه یک لنج که زیبا سازی شده و عمر آن به 10 سال میرسد در دل دریا در شب مثل مروارید می درخشد .بهترین زمان برای دیدن کلبه هور عصر ها میباشد ، کشتی یونانی در نزدیکی کلبه هور میباشد و شما میتوانید بعد از کلبه هور به کشتی یونانی هم یک سری بزنید .

بعضی از اطلاعات مهم درباره کلبور هور کیش

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین آسمان پرستاره کیش

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری آسمان پرستاره کیش