بررسی کوتاه باغ گیاه شناسی

مجموعه تفریحی، گردشگری، گیاه شناسی مشهد با هدف برگزاری همایش ها و مراسم ها مختلف و با 2سالن مجزا اجرای برنامه های گوناگون طراحی شده است. برای جلوگیری از قطع درختان باغ، مهندسین طرحی منحنی شکل برای رستوران ها و سالن اجتماعات در نظر گرفته اند.

در فاز اول مجموعه، بام بوتانیک برای پذیرایی از مهمانان در دو فصل بهار و تابستان تعبیه آراسته شده است. مکانی متفاوت برای ارائه دمنوش های متنوع و ارگانیک،حاصل کار کشاورزان مجموعه در دمنوش سرا گرد آورده شده است.و در میان 5/2  هکتار باغ میوه های رنگارنگ آبمیوه سرا یی هم برای بازدید کنندگان فراهم گشته است.

این باغ گیاه‌شناسی ۲۵ هکتاری بر۱۱ کلکسیون از ترکیب علم گیاه‌شناسی و هنر معماری در تاریخ ۲۲ خردادماه سال ۱۳۹۲ آغاز به کار کرد.

کلکسیون گیاهان دارویی به وسعت 5/1 هکتار دارای 400 نمونه ژنتیکی، 180 گونه گیاه دارویی و 60 راسته گیاهی با اهداف آموزشی، تحقیقی برای علوم پزشکی و کشاورزی، برپا شده است.

کلکسیون باغ رز با مساحت 1 هکتار بالغ بر 30گونه گل رز در 120 قلم گل را در بردارد.

مجموعه باغ صخره ای کلکسیون دیگری از انواع گل و گیاه های صخره ای، فصلی و پاییزی است.باغ میوه کلکسیونی با 140 رقم درخت میوه و 30 گونه متفاوت درخت غیر مثمر به سبک کوچه باغ های قدیمی ایران شبیه سازی شده است.

کلکسیون نهالستان و گلخانه های تولیدی بخش مهم بستر اولیه کاشت و نگهداری گیاهان باغ محسوب شده که بیش از 40گونه گیاه زینتی و تحقیقی در حال تکثیر در آن نگهداری می شود.

جشنواره دائمی گلهای داوودی در فضایی به مساحت یک هکتار با 700 نمونه ژنتیکی از گل های داوودی سرتا سر ایران با طراحی بی نظیر هر ساله پاییز ماه در باغ گیاه شناسی مشهد برگذار می شود.

بعضی از اطلاعات مهم درباره باغ گیاه شناسی

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

هتل های نزدیک


مجله آنلاین آسمان پرستاره کیش

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری آسمان پرستاره کیش