جزیره كيش

بررسی کوتاه جزیره كيش

 

جزیره کیش در جنوبی ترین قسمت کرانه ی خلیج فارس با مساحتی حدود 91 کیلومتر مربع و محیط 44 کیلومتر مابین بندر لنگه و هرمزگان قرار گرفته است. شکل هندسی جزیره که توسط دوربین های مخصوص و طی مدت زمان بالا گرفته شده بیضی شکل بوده و طول تقریبی آن به 16 کیلومتر می رسد. مساحت ، محیط و طول جزیره کیش نشان دهنده این است که این جزیره یکی از کوچک ترین جزیره های قسمت جنوبی کشور ایران می باشد که البته امروزه با پیشرفت های چشمگیر و هوشمندانه ای که روی ان صورت گرفته به قطب اصلی گردشگری ایران تبدیل شده است. خوب است بدانید که جزیره کیش سالیانه میزبان تبیشتر از یک میلیون گردشگر داخلی و خارجی می باشد.  کیش از طریق راه های ابی به شبه جزیره هایی نظیر هندورابی با 26 کیلومتر، خارک 18 کیلومتر، ابو موسی 174 کیلومتر، قشم 220 کیلومتر و بندر عباس 298 کیلومتر فاصله دارد که گردشگران تور کیش به راحتی می توانند به وسیله کشتی های مجهز و مخصوص خود را به جزیره ها و شهر های اطراف کیش سفر کرده و از جاذبه های آن ها نیز دیدن کنند.

به طور کلی کیش به سبب موقعیت جغرافیایی که دارا است یکی از مهم ترین شهر ها و مناطق ایران محسوب می شود و تأثیر بسیاری در اقتصاد و صنعت گردشگری کشور ایران دارد.

جالب است بدانید که سطح جزیره کیش فاقد هر گونه پدیده توپوگرافی نظیر کوه و تپه می باشد و در مجموع می توان گفت که سطح جزیره تقریباً صاف است.

در رابطه با موقعیت جغرافیایی کیش باید بدانید که مرکز جزیره کیش با دارا بودن ارتفاع 40 متری مرتفع ترین بخش جزیره محسوب می شود و فرودگاه این جزیره نیز در این بخش واقع شده است.

همچنین لازم به ذکر است که در فاصله بین ساحل شمالی و ساحل جنوبی عریض ترین قسمت جزیره با عرض حدود 6 کیلومتر، است 

جزیره کیش با وجود وسعت کم جاذبه های گردشگری زیادی دارد و این امر را مدیون موقعیت جغرافیایی خود می باشد. همانطور که پیش تر اشاره کردیم به سبب جاذبه های متعدد و موقعیت جغرافیایی کیش سالیانه افراد زیادی برای بازدید از کیش توریستی به این جزیره سفر می کنند کیش یک جزیره در جنوب ایران می باشد و همانطور که می دانید دور تا دور آن را سواحل زیبا فرا گرفته است. 

سواحل کیش یکی از مهم ترین و شگفت انگیز ترین مکان های دیدنی جزیره کیش محسوب میشود. شما در هر ساعت از شبانه روز که به ساحل نیلگون جزیره کیش بروید متوجه زیبایی خاص آن میشوید، اما اگر قصد سفر به کیش را دارید تماشای دریا در هنگام طلوع و یا غروب آفتاب از دست ندهید، چرا که در این مواقع می توانید چشم اندازی بسیار زیبا از دریا و خورشید را مشاهده کنید، این مناظر به حدی زیبا هستند که برخی از مردم محلی جزیره نیز به تماشای آن می پردازند.

آب های دریای خلیج فارس بسیار زلال و نیلگون است و به سبب موقعیت جغرافیایی کیش گردشگران می توانند از دیدن آن لذت ببرند، خوب است بدانید که اگر در طول روز به سواحل جزیره کیش بروید می توانید انواع ماهی های بی نظیر و کمیاب که مخصوص اب های شور خلیج فارس هستند را به راحتی مشاهده کنید و سنگ و صدف با رنگ های خاص لاجوردی را برای سوغات جمع اوری کنید. 

باید بدانید که آب و هوای هر شهر تحت تأثیر موقعیت جغرافیایی آن می باشد، موقعیت جغرافیایی کیش نیز باعث شده است که این جزیره اغلب دارای آب و هوای شرجی و مرطوب باشد.

 

 

بعضی از اطلاعات مهم درباره جزیره كيش

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین آسمان پرستاره کیش

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری آسمان پرستاره کیش